INFORMATOR


GMINA KOLUSZKI


URZĄD MIEJSKI


RADA MIEJSKA


GALERIA


KONSULTACJE


Linki

BIP skrzynka podawcza USŁUGI OBYWATEL.GOV.PL Centralna Ewidencja i Informacja o Działalności Gospodarczej Baza Adresowa Województwa Łódzkiego

Kalendarium

Fernandy
Jana

23

styczeń

PWŚCPSN
1 1 2 3 4 5 6
2 7 8 9 10 11 12 13
3 14 15 16 17 18 19 20
4 21 22 23 24 25 26 27
5 28 29 30 31    

Otrzymamy 13,7 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej

poniedziałek, 19.01.2015 11:23

Niebawem do budżetu naszej gminy wpłynie 13,7 mln zł bezzwrotnego unijnego dofinansowania, w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Koluszki”. W ramach inwestycji wybudowanych zostanie kilkanaście kilometrów sieci kanalizacji sanitarnej w ul. Brzezińskiej, 11 Listopada, Przejazd oraz w os. Łódzkim. Przebudowie i rozbudowie ulegnie również Miejska Oczyszczalnia Ścieków w Koluszkach (tę część wniosku będzie prowadzić i rozliczać samodzielnie KPGK sp. z o.o.). Po ukończeniu powyższych zadań, stopień skanalizowania Koluszek i miejscowości bezpośrednio przyległych do miasta, wzrośnie z 54,7 proc. do 72 proc. Zgodnie z terminami, jako pierwsza ruszy budowa kanalizacji w ul. Brzezińskiej. Pod koniec roku prace rozpoczną się w ul. 11 Listopada, a po okresie zimowym w ul. Przejazd.

 

– Zabiegi o pozyskanie projektu trwały od roku. Do zadania należało podejść z niezwykłym zaangażowaniem, bowiem w grę wchodziły olbrzymie pieniądze, porównywalne z wydatkami Gminy Koluszki na wszystkie inwestycje realizowane środkami z własnego budżetu przez ostatnie 3 lata. By nie zmarnować okazji, posiłkowaliśmy się nawet fachowcami z firm zewnętrznych. Samo pozyskanie dotacji na szczeblu ministerialnym nie było tak oczywiste, bowiem o środki aplikowało kilkaset podmiotów. Gmina Koluszki znalazła się na 8 miejscu – informuje burmistrz Koluszek Waldemar Chałat.

Odrobimy również zaległości z dużo wcześniejszych finansowań. W ramach projektu sięgniemy po środki, po które nikt do tej pory nie sięgał, a które należały nam się jako zwrot części wydatków poniesionych w latach 2009-2013 na inwestycje kanalizacyjne w os. Łódzkie oraz budowę infrastruktury podziemnej w ul. 11 Listopada. Kwota planowana do odzyskania, czyli swego rodzaju pieniądze „ekstra”, to aż 4 mln zł. Kolejne 1,5 mln zł do naszej kasy wpłynie w ramach oszczędności poprzetargowych budowy kanalizacji w ul. Brzezińskiej. Środki te, w ramach zaplanowanej w projekcie rezerwy inwestycyjnej, zamierza się przeznaczyć na budowę kolejnych odcinków sieci, czyli planowaną do rozpoczęcia jeszcze w tym roku budowę kanalizacji sanitarnej w os. Łódzkie II i Żakowicach. Skanalizowanie tej części miasta, zakończy ostatecznie budowę sieci ściekowej na terenie miasta Koluszki.

 


 

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o tym, że Urząd Miejski sięga po największe w historii naszej gminy bezzwrotne dofinansowanie, w ramach projektu „Uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Koluszki”. 8 sierpnia,  WFOŚiGW w Łodzi podpisał stosowną umowę z Gminą Koluszki, co oznacza, iż dofinansowanie unijne w wysokości 13,7 mln na budowę kanalizacji sanitarnej oraz rozbudowę miejskiej oczyszczalni, stało się faktem. W imieniu Koluszek umowę sfinalizował burmistrz Waldemar Chałat.

 

Informacje o artykule

Zamieścił(a): Administrator IT
Data powstania: 19.01.2015 11:23
Data ostatniej modyfikacji: 26.01.2015 14:21
Liczba wyświetleń: 9170

Podziel się

Komentarze (0):

Brak komentarzy na ten temat.
Drukuj Stworz PDF
firma_1 firma_2 firma_3 firma_4
Dane teleadresowe Numery telefonów Konta bankowe Kierownictwo Referaty Fundusze Unijne Inwestycje Plan zagospodarowania Tydzień w Koluszkach Sprzedaż nieruchomości Karty usług Druki do pobrania Mapa serwisu
Projekt graiczny, cms, serwer i wykonanie Wszelkie prawa zastrzeżone